Stolní klimatizace Xiaomi Microhoo USB Air Conditioner Fan - recenze

Období léta si mnozí z nás neumí představit bez klimatizace, nebo alespoň stolního ventilátoru. Není ovšem žádným tajemstvím, že taková nesprávně nastavená klimatizace může způsobit nepříjemnosti od obyčejné bolesti hlavy, vysoušení pokožky, nebo dokonce prochladnutí. Nehledě na to, že ke klimatizaci rozhodně nemáme přístup všichni. V domácím prostředí může zabrat spousty místa, umístění může být náročné, přívod vzduchu skrz otevřené okno s těsněním zase velmi nevkusné a pořizovací náklady příliš vysoké. Co tedy s tím ?

Relativní novinkou na trhu jsou stolní kompaktní klimatizace, které fungují jako ventilátor a o ochlazení vzduchu se stará studená voda. S tím si vyškrtnete všechny negativa popsaná výše a ještě navíc si krásně zvlhčíte vzduch, což je velice prospěšné našemu zdraví.

Jedním takovým výrobkem je USB klimatizace od Xiaomi ve spolupráci s Microhoo, na kterou se zaměříme v této recenzi.

Xiaomi Microhoo USB Air Conditioner Fan nabízí unikátní miniaturní design s vahou pouze 1206g, takže je možné přístroj umístit téměř kamkoliv. Přirozeně se nejvíce nabízí ložnice, kde zvlhčení prostředí pomůže ke kvalitnějšímu spánku.

Jak tahle vychytávka vlastně funguje ? Princip je vlastně velmi jednoduchý. Jedná se totiž o ventilátor s nastavitelnou intenzitou foukání, který žene vzduch skrz speciální vlhký filtr uvnitř přístroje, čímž zajistí požadovaný výsledek. Jak bude vzduch studený záleží čistě na teplotě vody, kterou budete mít v zásobníku. Pojme až 1000 ml kapaliny, což vystačí až na 5 hodin nepřetržitého používání. Vodu můžete ochladit jednoduše přidáním ledu do nádrže, nebo nádrž umístit s vodou na nějakou dobu do mrazáku tak, aby voda úplně nezmrzla, ale byla dostatečně chladná.

2-1024x461

Přístroj nabízí dotykový displej, který slouží na zapnutí a nastavení intenzity ventilátoru v rozmezí 1-99. Ani o nejvyšším stupni se nedá říct, že by foukal nějak extra intenzivně a nahradit klasický ventilátor není ani účel tohoto produktu, nýbrž má simulovat přirozený venkovní vánek, což se přístroji daří dobře. Bonusem je možnost nastavení zakřivení mřížky, čímž si nastavíte vertikální směr ventilace. Horizontálně jej ovšem neovlivníte jinak, než fyzickým natočením celého přístroje, což vzhledem k jeho váze a velikosti není žádný problém.

IMG_20210708_101641-1024x461

Shrnutí

Jednoduchá klimatizace, ventilátor a zvlhčovač vzduchu, na který si velmi snadno zvyknete a spánek v letních měsících a den v kanceláři si bez něj nezvládnete představit. Přístroj je zdravý prospěšný nenáročný na údržbu. Výroba kostek ledu, nebo ochlazování nádržky v mrazáku a lednici je ovšem trochu otrava, zvláště pokud máte k dispozici i klasickou klimatizaci, která stačí zapnout dálkovým ovladačem.